Osmanlı Saray Kahvesi Yapılışı

Osmanlı Saray Kahvesi Yapılışı

Ülkemiz’nin Akdeniz , Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde yetişmekte durumda olan menengiç ağacından üretilmektedir . Dağlarla Kaplı kırsal bölgelerinde ekim yapılmadan naturel olarak yetişmektedir .
Yörelere yönelik çeşitli adlar alabilen osmanlı saray kahvesi  menengiç kahvesi , yaygın tek coğafyaya dağılmış olması amacıyla Ülkemiz’nin naturel nebat örtülerinden olarak onay görebilir . Menengiç kahvesinin solunum yöntemlerini açmak , öksürüğü kesmek , kanser hastalarında kanser hücresinin üreme hızını azaltan ve afrodizyak tesir yaratmak benzeri birbirinden çeşitli ve tek sürü kapsamlı tek skalada faydaları vardır . Laf konusu durumda olan ağaçlarda tek sürü kapsamlı tek coğrafyada yetişen ve hasadın ertesinde yıkanarak güneşte kurumaya bırakılan meyvelerin , koyu kahverengiye dönünceye dair kavrulup , macun kıvamına geldiğinde ezilmesi ile ele geçirilen menengiç kahvesi Türk kahvesi benzeri fakat sütle pişiriliyor .
Adıyaman menengiç kahvesi karışımlı da hazırlanışının sonrasında öbür çeşitli kahvelerle karıştırılarak adının hakkını veriyor.

adıyaman kahvesi ekşi adıyaman kahvesi içindekiler-osmanli-kahvesi