Çikolatalı kahve yapımı

ÇİKOLATAYLA YAPILAN YEDİ KARIŞIMLI TABİP EFENDİ KAHVESİ

Çikolata; tropik bir ağaç olan kahve ağacından elde edilen çekirdek denen tohumun işlenilmesiyle yapılan gıda ürünüdür. Bu ürün birçok faydalara sahiptir ve çikolata hekimler tarafından günde 1 dilim yenilmesi önerilmiştir.

Çikolata ile yapılan kahvelerin birçok faydası vardır. En önemli faydası kalp rahatsızlıkların iyi gelmesidir18. Bunun dışında çikolata antioksidan içerdiği ve kanserle mücadelede faydalıdır. Ayrıca kalsiyum açısında da zengin olduğundan kemik gelişiminde önemli olabilir. Ayrıca yenildiğin de mutluluk hormonu salgılattığı için kişilere iyi hissettirdiği hepimiz tarafından bilinmektedir. Çikolata enerji vericidir. Bağışık ve üreme sistemi için faydalı demir ve çinko yönünden zengindir.  Her gün az miktar da çikolata yenmesinin kan pıhtılaşmasının en aza indirgenmesi sağlanıyor. Çikolata bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye de etkisi vardır. Ayrıca gene çikolata yoğun miktarda bakır bulunmaktadır. Bakır ise demirin vücuttan absorbe edilmesine yardımcı olunur.

Çikolatalı kahve yapımı günde küçük bir parça çikolata er derde deva fakat çok fazla yemek önerilmektedir. Çikolata ile yapılan kahveleri de seveceksinizdir denemeniz tavsiye edilir.

adiyaman_kahvesi_nedir Çikolatali_kahve yapimi