Osmanlı kahvesi faydaları

 

Osmanlı kahvesi faydaları
Osmanlı kahvesi içindeki Damla sakızı; sakız ağacından üretilen reçinelerden elde edilmektedir ve sadece Ülkemiz de üretildiği bilinmektedir. Üstelik bu sakızın en pek üretildiği koltuk olan sakız adasıdır denilebilir. İlk olarak sıvı/akışkan takdirde olan sakız reçinesi daha daha sonra kurutularak sert ve yayılan bir yapı halini ediniyor . Damla sakızı baharat olarak da kullanılmaktadır bilhassa tatlı ve muhallebilerde. Bir de ilaç pazarında de tüketimi yaygındır.
Damla sakızı yararı bir sürü ferah olan bir maddedir. Faydaları; böbrek rahatsızlıklarına sıkı geldiği bilinmektedir. Bununla Birlikte karaciğerde meydana gelen çoğu rahatsızlıklara da sıkı geldiği biliniyor. Bunların dışından idrar söktürücü özelliği de mevcuttur. Damla sakızı erkeklerde bilhassa cinsel uzuvların kuvvetini arttırır. Bununla Birlikte da bağır hastalıkları rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılmaktadır. Damla sakızı bununla birlikte bronş ve soluğu açar ve astım hastalığına sıkı geldiği bilinir. Bunların dışarısında yabancı yararları da olabilmektedir .
Damla sakızıyla yapılmış olan kahvelerde farklı bir aroma sizleri bulacaktır. Şüphesiz tatmanızı öneri ederim bilhassa de kahve ve damla sakızı seviyorsanız.

 

osmanli-kahvesi-tabipGoogle.com.tr Arama Motoru Kelime listesi 

osmanlı kahvesi, osmanlı kahvesi nedir, osmanlı kahvesi faydaları, osmanlı kahvesi satış, osmanlı kahvesi bayilik, osmanlı kahvesi biga, osmanlı kahvesinin faydaları, osmanlı kahvesi ekşi, osmanlı kahvecisi bursa, osmanlı kahvesi yapımı